Létezik olyan, hogy kegyes hazugság? A család egy betű híján csalás? A karácsony egyaránt kihozza a jó és a rossz érzelmeket is az emberekből, de mi van akkor, ha a legnagyobb ajándékod éppen egy hazugság annak a személynek, akit a legjobban szeretsz?
FIGYELEM: Hangulatba hozós, sírásra abszolút késztető tartalom következik. Kéretik a zsebkendőket és a családi fotókat elérhető közelségbe helyezni és a kommunikációs eszközöket csak a poszt megosztása után használni az érzelmek kifejezésére!
A Spanyol nemzeti El Gordo de la Primitiva lottó az egyik a legrégibb lottók közé tartozik a világon, eredete az 1812-es évekbe nyúlik vissza. Ha megnézed az ez évi kampányát, akkor könnyen rájöhetsz, hogy nem feltétlenül cask fekete és fehér létezik a (kegyes) hazugságok világában. A spanyol lottó már tavaly is elég erőset alkotott, de az idei kampányával idáig konkrétan érzelmileg kiütötte a nagy dobogós, John Lewis különösen gyengére sikerült idei kampányát.
A videó legnagyobb erőssége, hogy hétköznapi helyzetet ábrázol, az alkalmat leszámítva, de a középpontban az egyik legerősebb emberi érzelem áll, amely indukálja az egész cselekményszál szövését. Tökéletes.
A videó angolul lett feliratozva (amit nem tesz be automatikusan, ezért kattints az alsó sávban a felirat ikonra), de a lényeg annyi, hogy a nagyi azt hiszi, hogy nyert a lottón. Miután távozik a TV elől, csak akkor derül ki, hogy az ő aktuális számait egy évekkel ezelőtti sorsoláson húzták ki és csak egy emlékeztető bevágás volt az idei sorsoláshoz. Az egész család tudja, hogy nem nyert, viszont nem akarják elrontani az örömét, ezért az egész falut beszervezik a kamu ünneplésbe, hogy továbbra is ilyen boldognak lássát a nagyit. A csattanó a végén van, amikor a fia mégis....
Zsepi, mobil megvan? Akkor kattints:
Fodor Tamás 6+ éve foglalkozom közösségi médiával, a „digitális Darwinizmus Y generációs és a gyakorlati szociálpszichológia híve vagyok”. |