Az Amnesty International-ra mindig is jellemző volt az ötletes és provokatív reklám. Eme print megalkotásával is tartják a színvonalat!
A világon még számos helyen fellelhető (pl.: USA némely részei, Líbia, Kína, stb.) a halálbüntetés. Ez a szervezet évek óta küzd a kivégzés intézményének pártfogóival és alkalmazóival.
Nem megyek be a statisztikákba, de nyilván ez teljes mértékben egy embereket megosztó téma, hiszen felmerülnek a kérdések: Ki érdemli meg? Milyen bűntettnél jogos? Melyik fajta az optimális?A módot választhatja az elítélt vagy ezt is a bíróság dönti el?Az Ő családjával mi lesz? Az áldozat családja vajon megnyugvásra lel?
Sokan elítélik és a letűnt korok barbár hagyatékaként gondolnak rá,hiszen a "szemet szemért,fogat fogért" elven működik. Mások egyetértenek vele,mivel szerintük a bűnösnek a legkeményebben kell lakolni bűneiért.
Vajon ez a legkeményebb módja a büntetésnek vagy az amit az USA-ban "életfogytig" helyett kellemes "több száz évnek" mondanak?A kivégzésnél a halálsoron való tartózkodás lehet a legkegyetlenebb, egészen a teljes megnyugvás és beletörődés szakaszáig. Az életfogytig tartó büntetésnél meg az egész büntetés a közeg,de legfőképpen a tudat,hogy soha az életben nem szabadul már ki, élete végéig az omladozó falakat nézheti és a többi hasonszőrű társa szintén megtört vagy évek alatt megedzett arcát. Lássuk be, az „életfogytos” fogvatartottak kihúzhatják egyéni szószedetükből az esztétika és a szabadság kifejezéseket…
Van a közerkölcs és van a szubjektív erkölcs, amire ugyancsak befolyással van a közerkölcs, de alapvetően értékrendünkön alapul, amelyek viszont a mikrokörnyezetünk határoz meg.
Mindig is kérdés marad ez a fajta büntetési mód,melynél az emberek két csoportba tömörülnek…