Miért olyan érdekes egy kínai pár válása, hogy 1 hónap alatt több mint 40 milliószor nézték meg a neten? Azért, mert sokakat érint és tudnak azonosulni vele. Mit csináljon ezekkel egy márka? Azonosuljon.
A Procter & Gamble már ideje ráállt az érzelmi azonosulás vonalára, amelyben márkáit sorra veszi. Az első ilyen poszt a blogon a karriert építő hölgyek diszkriminációjára hívta fel a figyelmet, most pedig a szerelem, házasság, válás és a kibékülés került sorra Kínában. A Procter&Gamble szereti márkáit a „megértő, azonosuló márkák irányában építi és ez a szpot is egy újabb tégla a hosszú távú márkaépítkezésben.
A branded content témaköréről már írtam egy másik szakmai oldalon, amit ITT tudsz elolvasni
Ha az adatokat nézzük, akkor Kínában tavaly megközelítőleg 3,5 M válás volt, amely legalább 13%-os növekedés a 2012-es adathoz képest. Ebből a számból mindösszesen körülbelül 100 000 békülés keletkezett. Ha így nézzük, akkor nem csak simán az érzelmekre hat a szpot, hanem az ilyen helyzetben lévő nőkre. Ebből kifolyólag érthető a viralitása, hiszen amennyiben az ember egy számára nehéz és mély helyzetbe kerül és talál egy momentumot, amelyhez tud azonosulni, akkor kommunikálja is. Ez indokolhatja – az egész jó kivitelezésen kívül – a 40M megtekintés/hó.
A történet röviden annyi, hogy a férj válni akar, amibe a feleség egy feltétellel megy bele: egy hónapig minden nap találkozzanak egy ölelésre a nő által megadott helyen (okkal). A többit nem árulom el, mert a videóból megérted.
A videó a „Smooth Heart Touching Moments” (#ibelieveinloveagain”) része, amelyben a hajápolási termékeket szeretnék összekötni a fogyasztói tudatokban az érzelmekkel és az emberi kapcsolatokkal.
Ahogy a másik posztban is írtam, úgy itt sem tolják a fogyasztó arcába a Rejoice nevű sampont, hanem a problémára fókuszálnak, érzelmeket váltanak ki, azonosulnak. A problémám ezzel a videóval leginkább az, hogy itt már túlságosan hanyagolják a márkát, és a hype ellenére sem lesz maradandó a márkaüzenet a fogyasztói emlékezetben. Természetesen a márka ezt társadalmi felelősségvállalásnak is tekinti, hiszen a terjedés által gondolatokat ébreszt és érzelmeket gerjeszt, amelyek vitatható mértékben és összességében építik az amúgy is pro márkát, a Procter&Gamble-t.
Friss posztokért kattints: